Regulace

V případě použití jednotek LEO typ M, ovládaných regulátorem T-box je možné nastavit libovolnou hodnotu maximální rychlosti ventilátoru. K tomu je třeba nastavit v regulátoru T-box automatický režim pro jednotky LEO. Pak nastavit řídicí rozsah ventilátoru v automatickém režimu.

Teplovzdušné jednotky se dimenzují dle  nejnepříznivějších parametrům, které se mohou vyskytnout v průběhu celého roku. Regulace otáček ventilátoru je nejjednodušší způsob, jak změnit topný výkon jednotky. Snižuje průtok vzduchu přes výměník a tím i topný výkon jednotky. Změna otáček ventilátoru má za následek i změnu dosahu proudu vzduchu z jednotky.

Maximální možná délka vodiče může být 50 m. Upozorňujeme však, že pro omezení rušení je lepší použít stíněný vodič.

V případě, že má teplovzdušná jednotka plnit svou funkci dobře, nestačí jen správně zvolit tepelný výkon odpovídající potřebě dané instalace. Měl by být vybrán i vhodný druh regulace. Správně vybraná regulace umožňuje uživateli nejen jednotku ovládat, ale také zajišťuje její optimální provoz a snižuje spotřebu energie.

FLOWAIR pro regulaci jednotek LEO nabízí širokou škálu řešení od jednoduchých 3 rychlostních nástěnných regulátorů s termostatem až po možnost integrace všech jednotek do Flowair systému. 

Takové řešení se nedoporučuje vzhledem k možnosti rušení signálu a možnosti vzniku poruch.

Jeden TS regulátor je schopen ovládat až 3 jednotky LEO FB 25 | 45 | 65 | typ V, nebo 7 jednotek LEO FB 10 | 20 | 30 typ V.

Při použití RX rozbočovače je možné připojit až 6 jednotek LEO typ V (jakéhokoliv provedení). Současně je možné použít max 3 RX rozbočovače a tedy připojit až 18 jednotek typu LEO V k jednomu TS regulátoru.

Jeden HMI regulátor je schopen ovládat až 1 jednotku LEO FB 25 | 45 | 65 | typu V, nebo 2 jednotky LEO FB 10 | 20 | 30  typu V.

Při použití RX rozbočovače je možné připojit až 6 jednotek LEO typ V (jakéhokoliv provedení). Současně je možné použít max 3 RX rozbočovače a tedy připojit až 18 jednotek typu LEO V k jednomu TS regulátoru.

K jednomu regulátoru T-box je možné připojit až 31 řídicích modulů DRV.

DRV řídicí moduly jsou k dispozici pro jednotky LEO typ M, ELiS A, B, ELiS DUO a OXeN jako standartní příslušenství.

Pro jednotky LEO typ V, ELiS C, ELiS G, ELiS T a LEO D je řídící modul DRV jako volitelné příslušenství. Jeden regulátor T-box může ovládat až 31 různých zařízení  Flowair, čímž vytváří Flowair systém.

Při použití RX rozbočovače je možné připojit až 6 jednotek LEO typ V (jakéhokoliv provedení) do jediného řídicího DRV modulu. RX rozbočovač signálu umožňuje připojit další 2 RX rozbočovače, čímž se rozšiřuje počet podporovaných jednotek typu LEO V až 18 (s jedním regulátorem).

Używasz przeglądarki Internet Explorer w wersji 9.0 lub starszej. Do poprawnego przeglądania naszej strony internetowej zalecana jest najnowsza wersja tej przeglądarki, którą możesz pobrać tutaj.
;