Dveřní clony a kombinované jednotky

Proud vzduchu vytvářený vzduchovou clonou je efektivní pouze tehdy, překrývá-li celý dveřní otvor. To znamená, že clona by měla být širší než je šířka dveřního otvoru a její dosah větší než jeho výška.

Elis DUO je jednotka 2-v-1, která současně vytváří vzduchovou bariéru i vytápí místnost. Toto je zajištěno pomocí dvou nezávisle ovládaných vzdušných proudů. Bariéra vzduchu je tvořena v otvoru dveří a chrání prostor před vlivem vnějších faktorů, zatímco proud vzduchu vystupující z ohřívací části jednotky poskytuje vhodné množství tepla, jako by byl jeho primárním zdrojem.

Vzduchová clona vytváří bariéru vzduchu, který izoluje prostor od vlivu vnějších faktorů. Kombinovaná jednotka tvoří nejen vzduchovou bariéru, ale také funguje jako zdroj tepla v místnosti.

Pokud nemáme k dispozici anemometr, můžeme použít následující, zjednodušený, postup: Aby bylo možné zvolit správný úhel proudu vzduchu, podržte list papíru v rovině dveří a držte jej svisle cca 5 centimetrů nad zemí. Proud vzduchu by měl mírně ohýbat papír směrem dovnitř uzavřeného prostoru. Při přesunutí listu papíru od otevřených dveří mimo chráněnou místnost se papír začne ohýbat na druhou stranu. Proud vzduchu upraven tímto způsobem činí účinnou vzduchovou bariéru prostoru.

Vzduchové clony poskytují účinnou ochranu proti přílivu studeného vzduchu během zimy a přílivu teplého vzduchu do klimatizované místnosti v letním období. Bariéra vzduchu vytvářená jednotkami typu ELiS je tak efektivní, že při správném návrhu může zastavit nečistoty, jako je prach a kouř.

Ano, všechny dveřní clony Flowair ELiS vybavené řídicím modulem DRV, stejně jako ELiS DUO mohou být připojeny k systému BMS.

Ano, na zvláštní požadavek jsme schopni vyrobit dveřní clony Flowair ELiS A, Duo, B, C a G v jakékoli barvě z palety RAL.

Dveřní a vratové clony ELiS je možné ovládat samostatně nebo skupinově buď pomocí jednoduchého 3rychlostního nástěnného regulátoru s termostatem TS nebo pomocí programovatelného regulátoru s dotykovým displejem T-box. V obou případech doporučujeme použít magnetický nebo mechanický dveřní kontakt. Všechny dveřní clony vybavené řídícím modulem DRV je navíc možné připojit k nadřazenému řídícímu systému s komunikačním protokolem MODBUS-RTU.  

“Studené” dveřní clony jsou vzduchové clony bez výměníku tepla nebo elektrického topného tělesa. Teplota proudu vzduchu se rovná teplotě okolního vzduchu.

Używasz przeglądarki Internet Explorer w wersji 9.0 lub starszej. Do poprawnego przeglądania naszej strony internetowej zalecana jest najnowsza wersja tej przeglądarki, którą możesz pobrać tutaj.
;